Hizmetler

Size Özel Yazılımlar

Firmanızın organizasyon yapısı, yönetim anlayışı, stratejisi ve hedeflerine ulaşmak için kullandığı yollar farklı olabilir. Standart kalıplar üzerine oturtulmuş olan paket yazılımlar bazen sizin istediğiniz yeteneklerde ve istediğiniz sonuçları almak için gerekli alt yapıya sahip olmayabilir. Ancak şirketlerin karakteristik özellikleri ile doğru orantılı olarak geliştirilen özel yazılımlar ile tüm iş süreçleri başarıyla yönetilebilmektedir.

İşte tam bu noktada Faprika Yazılım, sadece size özel yazılım çözümleri üretir. Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zaman ve maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. İşinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

 

 

Özel Yazılımın Şirketinize Sağladığı Olanaklar

İhtiyaç ve isteklerinizle doğru orantılı üretilen özel yazılımlar, yazılım maliyetlerini azalmakta ve sağladığı olanaklar ile verimliliği artmaktadır. Bir paket program ile ölçümleyemeyeceğiniz özel verilerinizi özel yazılımınız sayesinde ölçümleyebilir ve sonrasında yazılımınızı geliştirmeye devam edebilirsiniz.

Özel Yazılım belirli bir hedef doğrultusunda geliştirildiğinden zamandan tasarruf sağlamaktadır. Yazılımınız üretilirken, sizinle birlikte dikkatli bir şekilde planlamalar yapılır. Böylece siz projelerinin her aşamasında aktif olarak yer alabilir,  sürprizlerle karşılaşmazsınız.

İşletmenize özel üretilen yazılımın en öne çıkan özelliklerinden biri ise, paket programa nazaran yazılımınızın ilerleyen zamanlarda sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda geliştirilebilir olmasıdır.

 

Yazılımın Analizi

Özel yazılım ihtiyacınızın belirlenmesinin öncesinde yapılan detaylı analiz çalışmaları ile yazılımda yer alacak tüm modüller detaylı şekilde belirlenir. Bu aşamada sizinle ortak bir çalışma söz konusudur. Tüm isteklerinize cevap verecek bir yazılım üretimi için öncesinde ihtiyaçlarınızın belirlenmesi ve yazılım için öngörülecek yeteneklerin listelenmesi üretim planlamasının ilk aşamasını oluşturur.

 

Beyaz Tahta Çalışması

Yazılımın analizi ile belirlenen kapsam, beyaz tahta çalışması ile ekranlar tek tek tasarlanır. Modüllerin nasıl çalışacağı hangi ekranlarda nasıl bir görüntü ve işlem olacağı tek tek detaylı şekilde anlatılır.

 

Tasarım Aşaması

Çalışılan ve yazılımın ana omurgasını oluşturan ekranlar, görsel tasarıma dönüştürülür. Tasarım aşamasında web standartları ve en yeni trendler göz önüne alınır. İhtiyaçlarınızın yanında geliştirilebilir bir altyapı sağlanır.

 

Arka Plan Kodlama (Back-Hand Yazılım & C#)

Tasarım aşaması da tamamlanan özel yazılımın ileri düzey kodlama teknikleri ile ana mimarisi hazırlanır. Her zaman N katmanlı bir mimari düşünülür ve sistemin maksimum performansta çalışması hedeflenir. Performans için veri bankası ( database ) yapısı projeye özel olarak tasarlanır.

 

Kodlama (Front-Hand / HTML - CSS)

Size özel tasarlanan yazılımın belirlenen süreçlerinin tamamlanması, hatta zaman zaman aynı süreçler içinde ara yüz kodlama süreci başlar. Bu aşama yapılan özel yazılımın, yine size özel üretilmiş tasarıma giydirilme işlemi devam eder. Ara yüz kodlanırken de web standartları ve son teknolojiler kullanılır. En çok tercih edilen ve kullanılan tarayıcılarda görüntüleme testleri yapılarak ilerlenir.

 

Test Süreci

Yazılım ve tasarım süreçleri sağlıklı şekilde bitirildikten sonra test süreci başlar. Programın doğru çalışıp çalışmadığı, entegrasyonların yetenekleri, isteklerinizin tamamen programlamaya yansıtılmış olması gibi birçok durum yoğun şekilde test edilir. Bazı testler programlamanın yayınlanmasından sonra da devam eder. Faprika Yazılım özel yazılım izleme süreçleri ile birlikte yazılımınızın her an izlenmesi için gerekli altyapıyı barındıran bir yazılım firmasıdır. Bu sayede siz değerli müşterilerimizin ürünlerimizden üst düzeyde yararlanmasını hedefleriz.