Hizmetler

Mobil E-Ticaret

Gelişen mobil dünya ile birlikte internet kullanıcılarına her an bilgi akışı sağlamak ve diledikleri içeriğe kolayca ulaşma imkânı sağlamak oldukça kolaylaştı. Ürün veya hizmetlerinizi mobil kullanıcılarınıza ulaştırmak ve akıllı cihazlar üzerinden de ürün veya hizmet satışı hedefliyorsanız, web sitenizin mobil uyumlu bir alt yapıya sahip olması gerekir. Yaklaşık olarak Türkiye’de 12 milyon mobil internet kullanıcısı bulunmakta. Faprika Yazılım, E-ticaret sektöründeki bu pazarın farkına vararak uzun yıllardır e-ticaret sisteminin alt yapısını geliştirmekte. Bu nedenle mobil uygulama ve mobil sitelere ağırlık vererek, kullanıcılara yönelik uygulama ve teknolojiler üzerine sürekli yatırım yapıyoruz.

Mobil cihaz satışlarının hızla artması nedeniyle son yıllarda akıllı telefonlar masaüstü pc’ lerin krallığına son verdi. Bu gelişmeler doğrultusunda m-ticaret ( mobil e-ticaret )  hacmi de oldukça hızlı olarak büyümekte. Bu yeni ticaret yöntemi ve s-ticaret yöntemlerinin bir arada başarılı bir şekilde kullanıldığı eticaret siteleri doğal olarak rakipleriyle aralarındaki farkı açmakta. Mobil eticaret sadece büyük işletmeler için değil küçük ve orta ölçekli işletmeler için de oldukça alternatif ve cazibeli bir mecra oluşturmakta.

Mobil ticaret (mticaret) kavramının kapsamı içinde mobil cihazlar kullanılarak yapılan İnternet alışverişi yanında, alışveriş akışını zenginleştiren konum / haritalardan faydalanma, fiyat karşılaştırma gibi özellikler de yer almakta. Bunların yanında cep telefonlarının dijital cüzdan veya ödeme aracı olarak kullanımları konusu da gitgide daha fazla önem kazanıyor. Bu tarz ödeme yöntemleri kullanan kullanıcıların satın alma eğilimi normal kullanıcılara göre %60 daha fazladır.

Mobil cihazlardan markaların internet sitelerine erişimde hızlı bir artış var. Yaklaşık olarak mobil cihazlardan e-ticaret sitelerine gelen trafik geçmiş yıllarda %2 civarındayken 2014 yılından bu yana %21’lere kadar yükselmiş durumda. Tabletler ve akıllı telefonlar özellikle öne çıkıyor.

Hizmet veya ürün satışı yaptığınız e-ticaret sitenizin mobil cihazlara uyumlu olması ve mobil e-ticaret için gerekli donanıma sahip olması için Faprika Yazılım’ın geliştirdiği e-ticaret sistemlerini hizmetinize sunuyoruz.