Blog

Facebook Beğenilerinizi Arttırmanın 7 Yolu / 18.10.2014

Sitelerin tanınması ve daha fazla ziyaretçiye ulaşabilmesinin en iyi yolu, sosyal medyadır. Özellikle Facebook, bu anlamda inanılmaz bir platform. Milyonlarca üyesi bulunan Facebook’un, kullanımı çok yaygın hatta birçok insan için bir hayat tarzı haline geldiği bile söylenebilir. Böyle bir platformda yer almak, göze çarpmak ya da dikkat çekmek, web sitesi için büyük bir başarı sağlayabilir. Bu yüzden reklamlar mutlaka Facebook sayfalarında yer almalı ve beğenilmeli. Beğeniler arttırmak için firmamız size 7 farklı yöntem sunuyor. 

 

1 - Web Sayfasına Sosyal Paylaşım Özelliği Ekleyin

 

Web sitenizde ya da blogunuzda sosyal paylaşım özelliği ekleyerek, Facebook hesabınıza yer verin. AddThis servisler sayesinde ziyaretçiler kolayca paylaşımlar da bulunabilecek ve etkileşimler sayesinde de analizler yapılabilecek. 

 

2 - Çevre Desteği

 

Facebook çok hızlı yayılabilen bir iletişim türü sayılabilir. Bu yüzden işe yakın çevreniz ve ailenizden başlayın. Facebook sayfalarınızda yakın çevrenizden başlayan ve giderek artan beğeni ya da tavsiyelerle kısa sürede tanınabilirsiniz. 

 

3 - Takipçilerinize Özel Fırsatlar Sunun

 

Takipçilere özel olduklarını hissettirmelisiniz. Bunun için özel indirim fırsat ya da özel üyelik gibi imkanlar sunabilirsiniz. 

 

4 - Yarışmalar Düzenleyin

 

Sitenizde düzenlenecek olan yarışmalar ziyaretçilerin dikkatini çekecek ve daha fazla reklam imkanı sunacaktır. Ziyaretçileri heyecanlandıran yarışmalar sayfanın düzenli olarak takip edilmesini sağlayabilir. 

 

5 - Ücretsiz Dökümanlar

 

Müşterilere sunulabilecek ücretsiz dökümanlar etkili bir reklam olabilir ayrıca web sitesini daha profesyonel gösterir. Broşür, kitap ve benzeri dökümanlar sitenin hizmet türüne göre şekillenebilir. 

 

6 - Düzenli İçerik

 

Sayfanın her zaman güncel olması çok önemli. Düzenli yayınlanan içerikler her gün farklı ziyaretçileri de kendisine çeker. Eğlenceli ve etkili içeriklerle ziyaretçilerin siteyi takip etmesini sağlayabilirsiniz. 

 

7 - İmza Alanlarınıza Sayfanıza Sayfa Bağlantılarınızı Ekleyin

 

Kartvizit, ambalaj ve e-posta gibi alanlara mutlaka sayfa bağlantılarınızı ekleyin, sizi daha profesyonel göstermekle birlikte sayfanızın ziyaretçi sayısını da arttırtacaktır.