Blog

Etkili Ürün Açıklaması Nasıl Yazılır / 13.12.2014

E-ticaret siteleri bireylerin zaman kazanması ve istediği ürünü daha fazla bulduğu alışveriş ortamı sağlamaktadır. Arama motorları, reklamlar sosyal medyadan yardım alarak kendi sitenize giriş trafiği yaratmalısınız. Bu sayede satışlarınızda artma görülecektir.

Etkili Ürün Açıklaması İçin Bazı Öneriler

1-Alıcılar ürünü rengini, modelini birebir göremedikleri için etkili satış yapabilmesi için ürünü iyi tanıtmalıdır. Yani ürünü fotoğraflar ile net bir biçimde aktarmanız gerekmektedir. Görsellik ne kadar kaliteli olursa satış o kadar fazla olacaktır. Unutulmaması gereken sosyal medya reklamlarında ilk önce ürün beğenilir daha sonra hangi sitede olduğuna bakılır.

2-Ürün açıklamasını eksiksiz yapmalısınız. Ürünün renginden, bedenine, fiyatına, stok durumuna, modeline, tüm özelliklerine kadar her detay özenle yazılmalıdır. Alıcı ürünü sizin yaptığınız tariflerle hayal edebilmelidir. Kendiniz bir ürünü nasıl aratıyorsanız kendinizi alıcı yerine koyun o şekilde Google arama motoruna o şekilde girin. Bu işinize yarayacaktır. Sattığınız ürün hangi kesime hitap ediyorsa o kesime göre açıklama yapın.(örneğin, kadın, çocuk, genç gibi...)

3-Ürün hakkındaki anahtar kelimeleri ana sayfa haricinde ürün açıklamalarında da yer verin. Bu sayede satılmak istenilen ürününüz arama motorlarında daha kolay aranılabilir.

4-Şipariş verme ve satın alma sayfasını ve aşamalarını her kesimden insanın anlayacağı gibi yapılmalıdır. Satın alma aşamasındaki her bölümde gerekli açıklamalar koyulmalıdır.

5-Ürünün faydalarını sunarak alımına katkı sağlayabilirsiniz. Fazla abartıdan kaçının.

6-Ürünü daha önce kullanmış kişilerin yorumlarına izin verin. Fakat her türlü iyi ve kötü yoruma izin verin hep iyi yorumlara yer vermeniz ürün hakkındaki inandırıcılığı yok edebilir bu satışlarınızı düşürebilir.