Blog

En Çok Satış Sağlayan Sosyal Medya Mecraları / 12.12.2014

Günümüzde artık birçok şey sosyal medya üzerinden yapılmaktadır. Hayatımızın büyük bir kısmını sosyal medyada vakit harcayarak geçirdiğimiz de bir gerçek. Sosyal medyada bu kadar çok şey yapılırken neden ürünlerinizin satışı yapılamasın ki?

Özellikle son zamanlarda, şirketinizin tanıtımlarını, ürün satışlarınızı sosyal medya üzerinden rahatlıkla yapabilmektesiniz. Sosyal medya sayesinde müşterileriniz çoğalıyor. Çünkü sosyal medya haberleri çok hızlı yayılmaktadır.

            Sosyal medya üzerinden satış yapmak isterseniz öncelikle tercihinizi Facebook' tan yana yapmanızda yarar var. Çünkü şu anda en çok kullanıcı bulunan sosyal medya Facebook. Facebook' ta haberler, reklamlar, tanıtımlar çok hızlı bir şekilde yayılmakta ve binlerce hatta ve hatta milyonlarca kişiye aynı anda ulaşmaktadır.

            Düşünsenize, kendi reklamınızı Facebook üzerinden verdiğinizi. Çok hızlı bir şekilde geri dönüş alacağınız kesin. Facebook' ta şirketinizin adına bir sayfa açıp, ürünlerinizi tanıtabilir ve satışınızı yapabilirsiniz.

Bazı zamanlarda takipçilerinize özel kampanyalar hazırlayarak ilgiyi daha fazla çekebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz. Binlerce kişiye aynı anda ulaşmak işte bu kadar kolaydır. Sosyal medyada satış yapmanın bir diğer yolu da, Twitter üzerinden reklamınızı yapmak.

            Twitter da en az Facebook kadar size fayda sağlayacak bir sosyal medya aracıdır. Son zamanlarda İnstagram' a da oldukça yoğun bir ilgi var.

            Ürünlerinizin resmini İnstagram' a yükleyerek tanıtımızı yapabilir, banka havalesi ya da kapıda ödeme gibi seçenekler ile satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.