Blog

E-ticarette En Çok Satan Sektörler / 13.12.2014

Günümüz gelişen internet kullanımı ile internet üzerinden yapılan alışverişlerde artmaktadır. İnternet üzerinde yapılan alışverişlerin geneline e ticaret söylenmektedir. Her geçen gün daha da gelişen e ticaret sayfaları ile yapılan alışveriş sayısı günümüz araştırma sonuçlarına göre dakika da 150 - 200 arası değişmektedir. E ticaret üzerinde yapılan alışverişin günümüzde devlet tarafından son derece sıkı takip edilmesi kişilerde bu alana karşı bir güven durumu söz konusu olmuş durumda ve bu yüzden e ticaret alışverişleri bu şekilde gelişmiş durumdadır. Ancak devlet tarafınca sıkı takip ediliyor olması arada çıkarcı gruplarında bu iş ortamında bulunmayacağı anlamına gelmemektedir. Bu grupları göz önüne alarak güvenilir adresleri tercih etmeliyiz.

E Ticaret Sektörleri

 E ticaret ile internet üzerinden birçok ürün satın alabilmekteyiz. Bunlara örnek verecek olursak; elektronik cihaz, kıyafet, ayakkabı, takı malzemeleri, çiçek çeşitleri ve daha çoğaltabileceğimiz birçok örneği bulunmaktadır. Yapılan araştırmaları sonucu ülkemizde gelişen e ticaret ile en çok e ticaret üzerinden alışverişin yapıldığı sektörlere bakacak olursak ilk başta bilişim ürünleri bulunmaktadır bilişim ürünlerinin ardından sırasıyla ayakkabı, giyim, bilet, yemek gibi sektörler gelmektedir.

E Ticaret Merkezi İstanbul

Yapılan bir diğer e ticaret araştırması sonucuna göre ülkemizde e ticaret uygulamasını en çok kullanan iller sıralamasında nüfusunun çok olması ve ticaretin gelişmiş olduğu bir il olmasında dolayı İstanbul gelmektedir.