Blog

E-ticaret Siteleri İçin Seo Önerileri / 13.12.2014

E-ticaretin fazlaca çoğalttığı dönemde e-ticaret trafiğini ve satışlarını her geçen gün daha da arttırmaları gerekmektedir. E-ticaret sitesinin organik trafiğindeki düşüş yaşanması bu ileride sizin için tehlike çanları çalıyor demektir. Reklam çalışmalarına göre Seo çalışma maliyetleri daha uygun olduğu için giderleriniz azalacaktır.

E-Ticaret Sitelerinin Trafiğini Ve Satışlarını Arttırmanın Yolları

1-Link yapısı Seo uyumlu olmalı, kategori oluşturun. Sitenizi site.com/ürün-adı/ şeklinde yapın. Numara, beden, fiyat, ürün kategorisi gibi bölümler oluşturun. Kırık linklerininiz sürekli kontrol edin problemleri kısa vadede çözün.

2-Kullanıcılarınızın ürün aramasını ne şekilde yaptıklarını değerlendirin. Açıklayıcı sayfa başlıkları kullanarak site ziyaretçilerinin işini kolaylaştırın. Çoğul mu tekil mi ürün araması yapıldığını araştırın. Yarar sağlamayan kalitesiz içerikleri yayınlamaktan kaçının. Diğer siteler arasında daha önce fark edilmenin yöntemlerini araştırın. Ürünlerinizin açıklamalarını yenileyin. Görsel her türlü aramada fark edilmek için görsellerinizi en iyi hale getirin ve Google bildirim yapın.

3-Aşırı görsel linklerden kaçınarak ürün ve kategorileriniz Anchor Text te linklendirmesini yapın. Text Hyperlinks kullanarak ürün ve kategorilerinize link verin ve ayrıca alt sayfalarınıza ana sayfalarınız gibi güçlü hale getirmelisiniz.

4-Kolay, kullanışlı, site ziyaretçilere güven veren güvenlik önlemleri kullanın. Site kullanıcılarınızı elinizde tutmak için onlara her türlü beğenilen ürün hakkında bilgi verileceğini bildirebilir, sipariş ve satın alma işlemlerini olabildiğince basitleştirin, anlaşılır olsun. Sitenizin hızlı çalışmasını sağlayın. Satışlarınıza faydası olup olmadığını video ve görüntülerle test edin.

5-Seo yanlısı olmayan teknolojileri kullanmayın. Kullanıcılara geniş arama alanı sunun, sitenizde RSS yapısının olmasını size yarar sağlayacaktır. Siteniz için blog oluşturun.