Blog

E-ticaret Siteleri İçin Mail Marketing İpuçları / 13.12.2014

Bulunduğumuz teknoloji çağında eskiye nazaran internet kullanımı yaygınlaşmış ve yediden yetmişe herkes işlemlerini internet üzerinden halletmektedir. İnternet ortamının olmazsa olmazlarından mail hesapları da internet kullanıcılarının herhangi bir şekilde sahip oldukları hesaplarıdır.

Mail Pazarı

Mail kullanıcılığının bu kadar yaygınlaşması pazarlamacılığında üst seviyelere çıkarak iş alanlarını genişletmesinde yardımcı olmaktadır. Birçok kişinin mail adresine sahip olması pazarlama işleriyle uğraşanların daha fazla kişi ile iletişime geçmelerinde yardımcı olmaktadır. Mail adresine sahip olan kişilerin günde en az bir kere de olsa maillerini kontrol ettiklerini biliyor olmamız bizi bu işleme yönlendirmektedir.

Herhangi bir siteye reklam verilerek ürün tanıtma işlemimiz çok başarılı olmayabilir veya kişilerin dikkatini çok çekmeyebilir ancak kişiye özel mail gönderildiği zaman kişi o mail içeriğini merak edecek ve okuma isteği gelişecektir. Reklam ilgisini çektiği takdirde siz E-ticaret siteleri sahiplerine dönüş yapılacak aksi takdirde mail silinebilecektir. Kişilerin dikkatini çekmek için yapılması gereken bir kaç ipucu verecek olursak;

Birkaç İpucu

Mail veri tabanınınız izinli olmalı yani kullanıcı kendi isteği doğrultusunda kayıt olmalıdır. Mailiniz dikkat çekici olması için kullanıcıya ödüllü bir yarışma ya da hediye sunumu yapmalısınız. Bu tür dikkat çekici başlıklar dikkat çekici olacak ve mailinizin kullanıcı tarafından okunmasında yardımcı olacaktır.

E-mail başlıklarınızın ilgi çekici olmasına özen göstermelisiniz. Mailin içeriğine bakma isteği uyandıracak tarzda başlıklar seçilmeli. Mesajınızı iletirken uzun uzadıya cümleler kurmamalısınız. Mesajınızın net ve kolay anlaşılır olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde kullanıcı mailinizi okumak istemeyip kapatabilir. Bunun önüne geçmek için anlatmak istediklerinizi kısa ve özenli bir şekilde belli etmelisiniz.