Blog

E-ticaret Blogları İçin İdeal İçerik Hazırlama / 13.12.2014

Kurumsal olarak ya da serbest çalışan firmaların ürünlerini internet üzerinden pazarlaması yani e-ticaret günümüzde en çok rağbet gören alanların başında yer almaktadır. Hem fiziki olarak her hangi bir külfet yaratamaması hem de internet aracılığıyla çok daha geniş müşteri kitlesine ulaşılabilmesi firmaların e-ticarete olan ilgisini her geçen gün daha da artırmaktadır.
 

Nitelikli Ziyaretçi Önemli!

E-ticaret blogları genel olarak firma ya da ürünler hakkında tanıtıcı bilgiler veren yan sitelerdir. E-ticaret sitesi içinde yer alan ürün ya da hizmetlerin tanıtımı, avantajları ve bu ürünler ve hizmetler ile ilgili indirim ve kampanyalar hakkında bilgiler verilir. Her internet sitesinde olduğu gibi e-ticaret sitelerinde de en önemli olan unsur tekil ziyaretçi sayısıdır. Ne kadar çok ziyaretçi o kadar çok reklam geliri ya da ürün satışı olarak geri dönecektir. Ziyaretçi sayısı önemli olduğu kadar nitelikli ziyaretçi kitlesi çok daha değerlidir.
 

Satışları Arttıran Kral = İçerik

Bu nedenle ürünlerle alakalı hedef müşterilerin siteyi ziyaret edebilmesi için özgün ve kaliteli bir içerik son derece önemlidir. Örneğin elektrik süpürgesi satışı yapan bir e-ticaret firması bloğunda o elektrik süpürgesinin kapsamlı özellikleri, avantajları ve diğer ürünlerden ayrılan yönleri gibi özelliklerden bahsederse elektrik süpürgesi almayı düşünen kişilerin düşünceyi eyleme geçirme süreci hızlanır. Ayrıca farklı bloglardan sağlanan ziyaretçi trafiği e-ticaret firmalarının satış oranlarında da ciddi artışlar sağlamaktadır.