Hizmetler

B2B “Business to Business”

E-Ticaret pazarı ile birlikte ticaret için tanımlanan birçok başlık artık internet pazarlamasında da karşımıza çıkıyor. Bunlardan biri de B2B. Peki, B2B Nedir? İngilizce karşılığından (Business to Business) gelen bu kısaltma; firmadan firmaya satış anlamına gelmektedir. Bu iş modelini üreticinin, toptancıya veya toptancının, perakendeciye satışı diyebiliriz. Bu işletme modeli günümüzdeki e-ticaret sınıflarının önde gelenlerinden biridir. Özellikle e-ticaretin sağladığı geniş satış alanı sayesinde üretici firmadan, toptan veya perakende satış yapan firmaya ürünleri tanıtmak ve sağlayıcılık yapmak oldukça kolay.

Günümüzde birçok sanal mağaza B2C platformunun sağladığı avantajlar olarak;  daha fazla çeşit ürün sunmak, stok ve dağıtım maliyetlerinden kaçınmak için bu iş modelini kullanmaktadır. Bu iş platformu genelde ilk anlaşma sonrası web programları kullanılarak gerçekleştirilir ki bu günümüzde xml diye adlandırılır. xml üreticinin web sitesinde ki ürünleri perakendeci sanal mağaza sahibinin sitesinde yayınlaması ve satışlardan kar almasıdır.

Faprika Yazılım, ürettiği e-ticaret sisteminin bu ihtiyaca da cevap verebilmesini sağlamak amacı ile bilinen tüm B2B alt yapılarını bir araya toplayıp her çeşit ürün satışı için kuvvetli bir sanal mağaza alt yapısı oluşturmuştur.